Ļaujiet savām idejām plaukt un zelt

Pavasaris ir lielu plānu un gaidu laiks. Mēs ar aizrautību pētām un plānojam, ar prieku ierīkojam vietu jaunajiem stādiem un ar maigumu sējam un kopjam stādus, kas galu galā izaug par to, ko esam iecerējuši. Pavasaris ir arī novērtēšanas un pateicības laiks, jo laime ir atrodama ne tikai vasaras plaukumā vai rudens ražas laikā, bet arī ikvienā klusā, skaļā, sakoptā, nekoptā un krāšņi nepilnīgā solī ceļā uz rezultātu.

Rociet, stādiet, apgrieziet un esiet laimīgi

Prieku sēj ne tikai augsnē. Dārzkopība sniedz dažādus ieguvumus: labāku veselību, ciešāku saikni ar dabu, labāku vispārējo labsajūtu un laimes sajūtu.

Rociet, stādiet, apgrieziet un esiet laimīgi

Pavasara dārza darbi

Veselā dārzā vesels gars

Pētījumi liecina, ka rušināšanās dārzā var labvēlīgi ietekmēt organismu. Dārza augsnē atrodamās baktērijas aktivizē smadzeņu neironus, kas ražo serotonīnu, uzlabojot garastāvokli, un augsne veicina imūnsistēmas attīstību. Izmantojiet šīs lieliskās priekšrocības, aizvācot kritušās lapas un citus ziemas atstātos gružus no puķu un dārzeņu dobēm.

Veselā dārzā vesels gars

Sējiet sēklas, lai baudītu ziedu pozitīvo spēku

Neatkarīgi no tā, kurā pasaules malā jūs dzīvojat, ziedi tiek uzskatīti par cilvēka laimes katalizatoru. Ziedi dabiski aktivizē ķīmiskās vielas smadzenēs, kas rada prieku, un ir pat pierādīts, ka ziedi veicina radošumu. Smelieties ziedu spēku, šopavasar paši iesējot ziedu sēklas. Ziedu izaudzēšana no sēklām sniedz īpašu gandarījumu un var būt lētāks veids, kā aizpildīt dārzu.

Sējiet sēklas, lai baudītu ziedu pozitīvo spēku

Īpašas rūpes par daudzgadīgajiem augiem

Dārza dobes ir audekls, uz kura uzplaukst jūsu idejas, un, lai atvēlētu vietu jūsu dārzkopības vīzijai, ir svarīgi, lai šis audekls būtu tīrs. Pavasaris ir skaists laiks, lai pārliecinātos, ka jūsu dārzs ir gatavs atdzimt, un rūpētos par daudzgadīgajiem augiem, kurus ar nepacietību gaidāt uz vēl vienu sezonu. Kad daudzgadīgā auga puduris ir 2–3 reizes lielāks nekā stādīšanas brīdī, tas ir gatavs dalīšanai.

Īpašas rūpes par daudzgadīgajiem augiem

Plaukstoši koki ir laimīgi koki

Veselīgi, kupli koki ir dārza centrālais elements. Koki ne tikai priecē acis, bet arī nodrošina patīkamu pavēni un mājvietu putniem un citiem savvaļas dzīvniekiem. Tagad ir īstais laiks apgriezt augļu koku zarus, ja tas netika izdarīts ziemā. Kamēr pumpuri vēl nav atplaukuši, koku zarus var apgriezt, netraumējot koku.

Plaukstoši koki ir laimīgi koki

Atbrīvošanās no nezālēm bez ķīmiskām vielām, nekaitējot bitēm

Sāciet ravēt agrāk, lai novērstu pārāk lielu nezāļu daudzumu vasarā. Nelietojiet pesticīdus un nezāļu iznīcināšanas līdzekļus – tie kaitē bitēm un citiem apputeksnētājiem. Tā vietā invazīvo augu likvidēšanai izmantojiet videi draudzīgu un ergonomisku metodi, stāvot kājās. Tomēr paturiet prātā, ka bites mīl savvaļas ziedus! Tāpēc saglabājiet dažas dabiskās, vietējās sugas, veicinot iemīļoto apputeksnētāju veselību un ilgmūžību.

Atbrīvošanās no nezālēm bez ķīmiskām vielām, nekaitējot bitēm

Padomi pavasara dārzam

Skatīt visus