Viens miljards stāstu

Kopš 1967.gada Fiskars ir pārdevis vairāk nekā miljardu ikonisko oranžo šķēru. Miljards pārdotu šķēru nozīmē miljardu ar tām saistītu stāstu. Mēs aicinājām mūsu fanus izstāstīt savus stāstus par Fiskars šķērēm un apkopojām saistošākos no tiem.

Viens miljards stāstu

Kopš 1967.gada Fiskars ir pārdevis vairāk nekā miljardu ikonisko oranžo šķēru. Miljards pārdotu šķēru nozīmē miljardu ar tām saistītu stāstu. Mēs aicinājām mūsu fanus izstāstīt savus stāstus par Fiskars šķērēm un apkopojām saistošākos no tiem.

Atmiņu stāsti

Daudzi no šķēru stāstiem ir saistīti ar dažādiem matu griešanas starpgadījumiem, tādēļ mēs nolēmām izveidot nelielu video, lai kopā pasmaidītu par šīm atmiņām.

Ja arī tev ir kāds Fiskars šķēru stāsts, ar kuru dalīties ar mums, raksti uz billionstories@fiskars.com. Mēs dāvinām jaunas šķēres ikvienam, kura stāsts tiks publicēts.

Atmiņu stāsti

Septiņdesmitajos gados devos uz mēnesi ilgu kursu Hamburgā. Līdzi paņēmu savu Fiskars šķēru pāri, lai grieztu bārdu (toreiz bija modē darīt to pašam). Kādu dienu manas šķēres pazuda. Jautāju recepcijā. "Es ceru, ka jūs nedomājat, ka mūsu darbinieki zog!", man atbildēja ar stingru vietējo akcentu. Devos uz savu kursu. Vakarā viesnīcas darbiniece atnāca uz manu istabu ar man pazīstamām šķērēm rokās un sirsnīgi atvainojās. "Es nespēju noticēt, bet kāds ir sajaucis jūsu šķēres ar mūsējām!” Es jutu, ka atvainošanās nāca no sirds un pieņēmu to. Nākamajā braucienā es nopirku viņiem jaunas šķēres kā dāvanu. Tas bija labākais ieguldījums, kādu jebkad esmu veicis! Ļaušu jums pašiem saprast, kāpēc ... " 

- Seppo

1

"Kad es pārcēlos atpakaļ uz mūsu ģimenes saimniecību, bija pašsaprotami, ka ņemšu līdzi savas mīļās šūšanas šķēres. Stingri nolēmu, ka šķēres tiks izmantotas tikai auduma griešanai. Kādu dienu tēvs iznāca no kūts, nolika šķēres uz galda un paziņoja: "Tās ir labākās šķēres, kādas jebkad esmu izmantojis, lai apgrieztu govīm astes!" Man nepietika drosmes, lai ko atbildētu... " Paula 

"Es laimēju trīs pārus Fiskars šķēru un to asināmo vienā šūšanas konkursā 1985. gadā.  Joprojām tās izmantoju, un tagad pēc profesijas esmu šuvēja, tāpēc varu apgalvot, ka šķēres ir liela vērtība." Sirpa 

"Es saņēmu savas pirmās " īstās" šķēres, kad man bija 6 gadi. Vectēvs mani iepriecināja ar dzeltenām bērnu šķērēm, kuras bija ideālas, lai vingrinātos griešanā pirms skolas sākuma. Tagad, 24 gadus vēlāk, šīs šķēres joprojām tiek aktīvi izmantotas, atgādinot man par vectēvu. Tikai tagad ar tām griež mans dēls. " - Elīna

"Mēs ar garajām, asajām Fiskars šķērēm griežam sunim un kāmītim nagus. Vienreiz kritu panikā, kad šķita, ka ar nogriezto suņa spalvu esmu izmetusi ārā arī šķēres. Devos tās meklēt atkritumu konteinerā, atradu maisiņu ar suņa spalvu, bet šķēru tur nebija. Galu galā atradu tās mājās. Tik mīļas un svarīgas tās man ir, ka biju gatava pat nedēļu apstaigāt atkritumu konteinerus, kamēr šķēres bija atradušās.” - Susanna

"Ar Fiskars šķērēm es pavadīju lielu daļu savas bērnības – tās bija lieliski piemērotas, lai sagraizītu galdautu mazās bārkstīs. Katru reizi, kad tā darīju, saņēmu stingru rājienu no saviem vecākiem, bet, kad atkal jauns galdauts parādījās pie apvāršna, nevarēju tam pretoties, ņēmu šķēres un sāku atkal to izdaiļot.” - Riitta

"Savu pirmo šūšanas šķēru pāri saņēmu, kad man bija 14 gadu. Tās bija rozā krāsā un nāca komplektā ar tieši tādas pašas krāsas dzijas šķērēm. Nēsāju šo komplektu savā somiņā gadiem ilgi. Kad reiz biju nometnē Tornio, mana istabas biedrene ieguva sev jaunu matu griezumu – “bļodiņu”, pateicoties man un manam rozā mini Fiskars komplektam. Mums abām patika viņas jaunais stils, bet viņas mamma un draugs gan nebija gluži sajūsmā.”

- Ida

"Man ir vairāki pāri Fiskars šķēru. Dažreiz nopērku tās tikai tādēļ, ka tās izskatās fantastiski un kļūst par skaistu dekoru virtuvē. Vienmēr esmu gatava nopirkt jaunu šķēru pāri, ja tās piestāvēs manai virtuvei."

- Leena

"Izcilās un diezgan dārgās Fiskars šķēres bija ļoti populāras 80. gadu sākumā un bieži vien netīšām “ieslīdēja” studentu mugursomās. Tādēļ katrai studentu grupai nācās palikt pēc stundām un pārskaitīt, cik šķēres ir palikušas plauktā. Tās joprojām ir vislabākās tirgū!"

- Pirjo

"Man oranžās Fiskars šķēres saistās ar daudz mīļām atmiņām no bērnības, piemēram,  diļļu un lociņu griešanu kopā ar vecmāmiņu mūsu vasarnīcā. Tas nav nekas globāli nozīmīgs, drīzāk rutīna, taču tā aizņem tik lielu daļu no mūsu dzīves, un manējā Fiskars klasiskajām šķērēm ir būtiska nozīme." - Sari

"Mēs ar vīru ievācāmies mūsu pirmajās kopīgajās mājās 1982. gadā, un viens no mūsu pirmajiem nozīmīgākajiem pirkumiem bija tieši pāris Fiskars šķēres. Tās pašas šķēres joprojām mums uzticami kalpo, pateicoties speciāli tām domātajiem Fiskars asinātājiem. Lieliski funkcionējošs pāris – tāpat kā es un mans vīrs.”

- Marita

"Trīs bērni, trīs šķēru pāri. Kad katrs no bērniem izvācās no mājām, viņi ņēma savas Fiskars šķēres līdzi. Tā nu es paliku bez nevienām šķērēm – beidzot jāiegādājas vienas arī sev!"

- Outi

Gallery of your scissors

"Man Fiskars ir uz visiem laikiem. Maijā tetovējumam būs divi gadi, tāpēc šķēres vēl nav nemaz tik vecas. Dodoties uz tetovēšanas salonu, gribēju uztetovēt Fiskars auduma šķēres uz kājas. Taču tās izskatījās pārāk masīvas un milzīgas, tādēļ nācās tetovēt uiversālās škēres. Tagad ar lepnumu ņemu savas Fiskars šķēres līdzi visur, kur vien dodos.’’

- Elina

Gallery of your scissors

"Šīs šķēres kādreiz piederēja manai vecmāmiņai, tad tās mantoju es. Neesmu redzējusi, ka viņa kādreiz lietotu kādas citas šķēres. Turklāt tās joprojām ir asas, lai gan, cik man zināms, tās nekad netika asinātas."  

- Jyrki

"Pirms apmēram 10 gadiem es nopirku pāri oranžo virtuves šķēru “blusu tirdziņā” Zviedrijā, un tās joprojām labi griež. Interesanti, vai skaitlis 79 uz šķērēm apzīmē gadu, kad tās tika izgatavotas?"

(Labs minējums, tieši tā tas arī ir!) - Marianne

"Manas bērnības šķēres no 90. gadiem. Vēl joprojām tās izmantoju, kaut arī lietošanas ērtumu nedaudz mazinājis suņa pieskāriens..."

- Mira

" Mana mamma nopirka šīs nagu šķērītes 90. gada vasarā, kad es piedzimu. Viņa tās izmantoja, lai apgrieztu manus zīdaiņa nadziņus. Tas bija pirms 25 gadiem, bet es tās izmantoju joprojām. Pateicoties tām, mani nagi izskatīsies lieliski arī nākamnedēļ, manā kāzu dienā. Man nekad nav bijušas citas nagu šķērītes, kas būtu tikpat labas kā šīs! Paldies, mammu! Došu ziņu, kā šķērītēm iet, kad svinēšu savu 50 gadu jubileju."

- Jussi