Jaunā Fiskars X Iittala kolekcija

Fiskars un Iittala – divas Somu ikonas – ilgu laiku ir bijušas sinonīms beztermiņa augstas kvalitātes skandināvu dizainam. Tagad divi zīmoli ir pievienojušies spēkiem, lai izveidotu iztēles bagātu jaunu mājas dekoru kolekciju — tā visa papildināta ar citas somu leģendas, mākslinieka un dizainera Oivas Toikas sešām skiču burtnīcu uzdrukām. Jaunie dizaini, tostarp trīs Fiskars universālo šķēru jaunizveidotie pāri, svin nepieredzētu ikdienas dzīvesprieku, vienlaikus pievēršot godbijību vienas no Somijas visvairāk mīlēto mākslinieču dzīvajai iztēlei.

Laiks radošumam

Jaunajai Fiskars x Iittala kolekcijai ir plašs mājas dekoru klāsts, sākot no keramiskajām krūzēm līdz gultas pārklājiem un citiem tekstilizstrādājumiem, kā arī Oivas Toikas radīti seši ikonu raksti. Trim no tiem – Pompom, Cheetah un Helle – savu nosaukumu aizlienēja jaunajām Fiskars universālajām šķērēm, piešķirot jautrībai un radošumam pilnīgi jaunu nozīmi.

Laiks radošumam

Oriģināli skice glāzes mākslas darbam Pompom ir rotaļīgs, vienlaikus mūžīgs Toikas unikālā mākslas stila mūžīgs raksts. Grafiskais Cheetah raksts parāda dizaineres mīlestību uz savvaļu ar tās asimetriskajām melnajām un baltajām formām. Drosmīgais un modernais Helle raksts piesaista aci ar tā konfeti stila punktiem, kas ar garantiju liek izcelties jebkurai virtuvei vai mājas birojam. Katrs šķēru pāris ir izstrādāts, lai padarītu ikdienas dzīvi priecīgāku — šajā vasara un turpmākajos gados.

Oriģināli skice glāzes mākslas darbam Pompom

Oiva Toika — ziņkārīgs vīrietis, kas slēpjas aiz rakstiem

Nelaiķis somu dizaina ikona Oiva Toika (1931.–2019.) bija starptautiski slavens mākslinieks, dizainers un profesors. Toikas viszināmākie darbi ir viņa oriģinālie stikla mākslas darbi un viņa littala stikla putnu sērija. Toikas mantojums dzīvo viņa atšķirīgajos darbos, kas izaicina paražas pat šodien. Daži no viņa neticamākajiem dizaina darbiem ir pasaules visprestižāko muzeju kolekcijās. 60 gadus ilgajā karjerā Oiva Toika izveidoja savu unikālo pasauli, pilnu ar brīnumiem un eksperimentiem. Kā dizainers un mākslinieks viņš pilnībā saplūda ar radošā procesa jucekli. “Es neesmu perfekcionists,” viņš lieliski teica. “Es vienkārši vēlējos jautrību.

Oiva Toika — ziņkārīgs vīrietis, kas slēpjas aiz rakstiem

Atklājiet jauno kolekciju

Jaunā Fiskars x Oiva Toikka kolekcija tiks izlaista 2021. gada vasarā. Pirmais laidiens, kas ietvers jaunās šķēres un keramikas krūzes, iznāks 1. jūnijā. Pārējā kolekcija, tostarp tekstilizstrādājumi, stikla ornamenti un galda piederumi, nonāks veikalos 15. augustā.

Uzziniet vairāk vietnē Iittala.com
Atklājiet jauno kolekciju